A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie...

 "Prawdę o Wniebowzięciu NMP ogłosił jako dogmat wiary papież Pius XII 1 listopada 1950 r. w Konstytucji apostolskiej "Munificentissimus Deus":

"... Powagą Pana naszego Jezusa Chrystusa, świętych Apostołów Piotra i Pawła i Naszą, ogłaszamy, orzekamy i określamy jako dogmat objawiony przez Boga: że Niepokalana Matka Boga, Maryja zawsze Dziewica, po zakończeniu ziemskiego życia z duszą i ciałem została wzięta do chwały niebieskiej".(Breviarium fidei VI, 105).

http://brewiarz.pl/czytelnia/swieci/08-15a.php3">http://brewiarz.pl/czytelnia/swieci/08-15a.php3Nie wiem czy zauważyłeś Czytelniku kłamstwo zastosowane w "ogłoszonej prawdzie".

Podaje ją do publicznej wiadomości papież, ponoć powagą Pana Jezusa Chrystusa, jednakże Pan Jezus i Jego Apostołowie milczą na powyższy temat. W Piśmie Świętym nie znajdziesz najmniejszej choćby wzmianki o tym, że Maria cieleśnie zabrana mogła być do Nieba.

Zatem na jakiej podstawie papież Pius XII wysnuł swoją heretycką tezę?

Odpowiedź jest bardzo prosta.

Papież, każdy papież, (nie tylko obecny Wasz papież Franciszek), nie głosi Bożej Nauki. Woli zaufać katolickiej tradycji niźli wiernym być Bożemu Słowu. Papież, każdy papież, (nie tylko umiłowany Wasz papież Jan Paweł II), służy szatanowi a nie Zbawicielowi, dlatego zamiast dostosować się do Boskiej Woli dygnitarze kościelni wprowadzili mnóstwo nauk które określili tajemniczym mianem - "tradycja katolicka".


15 sierpnia pójdziesz więc do kościoła odświętnie ubrana by paść na kolana przed majestatem tego, komu od stuleci służą Twoi kapłani, biskupi i papieże. Zaufasz nieomylności papieskiej nauki, ponieważ uważasz, że kto jak kto ale w dogmatyce, to papież bezapelacyjnie "wie co robi".

Jednak 15 sierpnia wyjdzie na jaw jeszcze jedna sprawa, której nie jesteś świadoma. Tego właśnie dnia udowodnisz Synowi Boga Ojca, że Jego Nauki kompletnie Cię nie interesują i wolisz zaufać człowiekowi.

W tym miejscu pomocne mogą być słowa Apostoła Pawła. Posłuchaj:

"A zatem teraz: czy zabiegam o względy ludzi, czy raczej Boga? Czy ludziom staram się przypodobać? Gdybym jeszcze teraz ludziom chciał się przypodobać, nie byłbym sługą Chrystusa".

List do Galatów 1:10

No cóż, Boży Apostoł nie chciał przypodobać się ludziom tak jak to robisz Ty!Co by to było, gdyby sąsiadka dowiedziała się, że właściwie to na temat nauczania papieskiego myślisz inaczej? Co by to było, gdyby Twoja Teściowa zamknęła Ci drzwi przed nosem a ludzie dotąd nastawieni do Ciebie życzliwie i przyjaźnie, ni stąd ni zowąd zaczęliby Cię wytykać palcami?

Nie możesz do tego dopuścić, prawda?! Zbyt wiele miałabyś do stracenia!

  Na Twojej półce leży Biblia. Masz ją, szczycisz się Nią czasami przed znajomymi a przed ich wizytą odkurzasz Ją skrupulatnie z centymetrowego kurzu.

Jesteś żałosna. Spójrz w lustro. Tak wygląda żałosna kobieta. I Ty nią jesteś!

Gdybyś jednak zechciała, gdybyś znalazła choć chwilkę czasu przed każdą wizytą u fryzjera lub sąsiadki i poświęciłabyś Tej Księdze kilka minut dziennie na początek, to zapewne zrozumiałabyś wtedy jak mocno papieże Cię oszukują. Wszyscy papieże, włącznie z nieżyjącym już byłym papieżem Janem Pawłem II.

Wniebowzięcie Marii do Nieba to heretycka nauka, nauka niezgodna z Bożym nauczaniem.

Pan Jezus ustanowił Swój czas zabrania ludzi wierzących do Siebie. Stanie się to dopiero wtedy gdy przyjdzie drugi raz w mocy i w chwale.

Tak właśnie powiedział Apostołom. To właśnie im przyrzekł. Jego Słowa znajdziesz w Ewangelii według Jana 14/1-3.

"(1) Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie. (2) W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. (3) A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem".

A gdy odejdę...

przyjdę powtórnie...

i zabiorę was do siebie...

Są dwie wzmianki w Biblii na temat zabrania ludzi z tego ziemskiego padołu. Mowa jest tutaj o Eliaszu i Enochu (Henochu), którzy  zachowani są jako świadkowie swoich czasów. Zauważ, że Pismo Święte wyraźnie o nich i tylko o nich wspomina. Milczy jednak Ta Święta Księga na temat tak zacnej osoby, jaką była Maria!

Postawiłem powyżej pytanie:

"Zatem, na jakiej podstawie papież Pius XII wysnuł swoją heretycką tezę?".


Jak wspomniałem wyżej, nauka o wniebowzięciu Marii do Nieba to nauka heretycka, nauka niezgodna z Ewangelią Pana Jezusa Chrystusa i Nauką Boga Ojca. A początki tejże fałszywej nauki sięgają co najmniej wieku piątego.

W książce pt.: "Wniebowzięcie Bogarodzicy w wierze i teologii współczesnego kościoła", pióra księdza Piotra Kremera, z roku 1918, czytamy:

"Zaczynamy od tradycyi* z V wieku. Jan Damasceński w Homilii II De Dormitione B. M. V. opowiada, jak Pulcherya cesarzowa (od roku 450) zbudowała kościół ku czci N. Maryi Panny w Konstantynopolu, zwany in Blachernis, i prosiła listownie biskupa jerozolimskiego Juvenalisa o relikwie (Marii), zwłaszcza o szczątki Jej Ciała, gdyż miała zamiar je umieścić w nowo zbudowanej świątyni. Lecz Juvenalis odpowiedział cesarzowej, że relikwii (Marii) wcale niema, gdyż Jej Ciało jest wzięte do nieba, o czem jak mówi, "wiemy ze starożytnego i bardzo pewnego podania".

"Następnie w liście swym opowiada, jak Apostołowie, którzy się rozeszli po świecie dla głoszenia Ewangelii, jednak powrócili na czas śmierci (Marii) do Jerozolimy.

trzy dni po śmierci otworzono grób (Marii), ale Ciała nie znaleziono.

Wtedy zdumieni brakiem Ciała Maryi Apostołowie to tylko mogli pomyśleć, że Ten, któremu się podobało wziąć Ciało z Dziewicy Maryi i stać się człowiekiem – i który zachował nienaruszonem Jej Dziewictwo nawet po porodzeniu, Ten Sam raczył po śmierci uczcić Jej Ciało w ten sposób, iż uchronił je od skażenia i przeniósł (do nieba)** przed powszechnym zmartwychwstaniem". (Str. 34)

Tradycyi* - Pisownia oryginalna.

(do nieba)** - Przypis Redakcji.


Tak, piąty wiek i mnóstwo niejasności: "Starożytne i bardzo pewne podania", Apostołowie "to tylko mogli pomyśleć" i przypis Redakcji sugerujący, że ciało Marii zabrane zostało do Nieba.

Z powyższej książki przytoczę na zakończenie jeszcze jeden fragment:

"Naukę o wniebowzięciu Marii do Nieba (zdanie moje) "można sprowadzić do punktów następujących:

1) Bardzo wielu Ojców nauczało, że Marya jest wniebowzięta. 2) Niektórzy Ojcowie nie mówią o tej nauce wcale, choć niema między nimi takiego, któryby Wniebowzięcia Maryi zaprzeczył. 3) Bardzo nieliczni z Ojców wahają się w tej sprawie. 4) Ojcowie pierwszych pięciu stuleci nie mówią nic o Wniebowzięciu, przynajmniej wprost". (Str. 36)!

Szczególnie w tym miejscu podoba mi się punkt nr 4., ale Ty Droga Czytelniczko nie lubisz zastanawiać się nad swoją (fałszywą) wiarą prawda?

Zatem 15 sierpnia założysz ładne ciuchy by o ustalonej porze, na głos "piszczałki, lutni i symfonału", paść na kolana przed…

No właśnie, jak myślisz, przed kim?